Wiarygodność testu na obecność amfetaminy

Czy jeśli mój chłopak wciągnął " jedną kreskę" amfetaminy załużmy, że jednorazowo 2.5 mg to czy multitest wykryje jej obecnosc gdy zrobil test po dwoch godzinach od jej potencjalnego zazycia?? podejrzewalam go o wciagniecie jednej kreski amfetaminy wiec po ok godzinie kupilismy multitest i wyszedl negatywnie chodz druga kreska byla blada ( ale zgodnie z instrukcja jezeli jest nawet blada to trzeba przyjac wynik za ujemny) czy ten wynik jest wiarygodny?? prosze o odpowiedz :(

Mgr Kamila Drozd Psycholog

Witam serdecznie!

Amfetamina, którą chcemy wykryć w próbce moczu za pomocą testu domowego (dostępnego w aptece), jest wykrywalna od 1 do 4 dni od momentu zażycia substancji psychoaktywnej. Czas detekcji amfetaminy przez test to 1-4 dni. Okres półtrwania narkotyku w organizmie człowieka wynosi 8-12 godzin. Maksymalne stężenie we krwi występuje po 2 godzinach po zażyciu, w moczu pojawia się po 20 minutach od przyjęcia.

Pozdrawiam!

Mam wrażenie, że to co jest problemem to brak porozumienia i zaufania w Państwa związku. Z jakiegoś powodu nie wystarczyła rozmowa, potrzeba było testów i mimo tego nadal jest Pani trudno. Zachęcam do przyjrzenia się temu, szczególnie, jeśli myśli Pani o tym mężczyźnie poważnie. Jak będzie wyglądał Państwa związek w przyszłości? I dlaczego nie ma Pani zaufania do chłopaka? Czy już kiedyś to zaufanie zostało nadużyte? Warto przyjrzeć się temu wszystkiemu nie tylko z perspektywy wyniku testu, ale również tego, co się dzieje.

Dzień dobry.

Trudno w oparciu o Pani opis stwierdzić, czy faktycznie Pani chłopak zażywał narkotyk. W przypadku wątpliwości można po prostu powtórzyć test, a najlepiej wykonać go ponownie przy pomocy lekarza.

Pozdrawiam.