Widoczna centralna szerokopodstawna przepuklina tarczy międzykręgowej

Witam.Proszę o interpretacje MR. Na poziomie C5-C6 widoczna centralno prawoboczna przepuklina tarczy m-k o gr.do 3mm asymetrycznie spłaszczająca worek oponowy,zwężająca zwłaszcza prawy zachyłek boczny i uciskająca rdzeń od str. prawej a także zwężająca obustronnie otwory m-k. Na poziomie C6-C7 widoczna centralna szerokopodstawna przepuklina tarczy m-k o gr. 3mm nie dochodząca do przedniej powierzchni rdzenia kręgowego.Na poziomie C3-C4,C5-C6 wyostrzenie tylnych krawędzi trzonów kręgów.

DO pełnej konsultacji!
Opisane w MRI przepukliny i zmiany zwyrodnieniowe wielopoziomowe!
Na poziomie C5-C6 widoczna centralno prawoboczna przepuklina tarczy m-k o gr.do 3mm asymetrycznie spłaszczająca worek oponowy,zwężająca zwłaszcza prawy zachyłek boczny i uciskająca rdzeń od str. prawej a także zwężająca obustronnie otwory m-k. Na poziomie C6-C7 widoczna centralna szerokopodstawna przepuklina tarczy m-k o gr. 3mm nie dochodząca do przedniej powierzchni rdzenia kręgowego.Na poziomie C3-C4,C5-C6 wyostrzenie tylnych krawędzi trzonów kręgów.