Widoczna hypoechogeniczna zmiana we wnęce śledziony

Badanie USG jamy brzusznej. Najbardziej niepokoi mnie wynik śledziony: Śledziona prawidłowej wielkości, w ok. Jej wnęki widoczna hypoechogeniczna zmiana o śr. 23 mmm - dodatkowa śledziona? Pozostałe wyniki są w porządku, trzustka, nerki, wątroba, pęcherz moczowy też. O co chodzi z tą śledzioną?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Dodatkowa śledziona jest zwykle przypadkowym znaleziskiem i nie wymaga leczenia. W razie wątpliwości proszę udać się do lekarza.