Widoczna hypointensywna, dobrze odgraniczona struktura o gładkich zarysach

Witam mam mieśniaka i dlatego też miałam wykonane badanie RM. Wynik:macica w przodopochyleniu powiekszona,...po stronie prawej widoczna hypointensywna, dobrze odgraniczona struktura o gładkich zarysach wielkosci 68x55x65mm, podsluzówkowa, która po dożylnym podaniu środka cieniującego intensywnie wzmacnia się. Jajniki w przymaciczu, niepowiększone.Mam pytanie czy to zwykły mięśniak czy też mięsak? co oznacza termin, że intensywnie wzmacnia się ?proszę o odpowiedź, z góry serdecznie dziękuję Iwona

Lek. Tomasz Budlewski

Nie mozna tego stwierdzić w badaniu, wzmacnianie po kontraście oznacza iż jest to zmiana unaczyniona i konieczne sadze bedzie wykonanie operacji usunięcia zmiany. Proszę końieczńie udac sie do lekarza ginekologa.