Widoczna strefa podwyższonego sygnału i częściowe rozkawałkowanie łąkotki

Proszę o interpretację wyniku rezonansu stawu kolanowego prawego:Strefa obrzęku szpiku o wym. 6x5mm, na brzegu przyśrodkowym powierzchni stawowej kłykcia przyśrodkowego kości udowej z drobnym ubytkiem chrząstki.Łąkotka boczna i przyśrodkowa miernie wysunięta poza obrysy szpar stawowych.W rogu tylnym łąkotki przyśrodkowej widoczna strefa podwyższonego sygnału i częściowe rozkawałkowanie łąkotki oraz torbielka 4mm.Zwiększona ilość płynu w jamie stawu i zachyłku nadrzepkowym.

Witam,
Nie podaje Pani charakteru swoich dolegliwości jednak sugerując się wynikiem NMR wymaga Pani artroskopii stawu kolanowego.
Pozdrawiam,
dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu
Klinika Solumed-Ortopedia

Witam,
potrzebne będzie badanie u ortopedy i konfrontacja MRI ze stanem klinicznym. Może być potrzebna artroskopia stawu kolanowego. Należy jeszcze pamiętać o tym, że badania MRI cechują się dużą ilością wyników fałszywie dodatnich - tzn opisywane są zmiany, których nie ma w rzeczywistości.