Widoczna tylno-pośrodkowo-lewoboczna protruzja jądra miażdżystego

witam zrobiłem rezonans kregosłupa L4/L5 wynik taki Na poziomie L4/L5 widoczna tylno-pośrodkowo-lewoboczna protruzja jadra miażdzystego na głębokośc około 5-6 mm, schodząca w dół w obręb lewego zachyłka korzeniowego na dł 14mm, powodująca ucisniecie korzeni lewego nerwu. co to znaczy ze juz jestem wrak da sie to bez operacji ? dodam ze pracuje na budowie i czasm mam problem z chodzeniem przez te ucisk , obejdzie sie bez ciecia ?? co pan poradzi z góry dziękuje za odp.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Najbardziej istotną nieprawidłowość w podanym wyniku stanowi ucisk korzeni nerwowych po stronie lewej. Jeśli powoduje to problemy z chodzeniem, być może będzie Pan wymagał leczenia operacyjnego. Zanim zostanie Pan zakwalifikowany do zabiegu, powinien Pana ocenić specjalista neurochirurg, który oceni wynik w oparciu o szczegółowe dane kliniczne.