Widoczne części kostne bez cech patologicznej przebudowy struktury kostnej
Dzień dobry. Dwa tygodnie temu spadłam ze schodów. Wynik badania RTG to: pola płucne i sylwetka sercowo naczyniowa bez zmian. Widoczne części kostne bez cech patologicznej przebudowy struktury kostnej. Rozumień, że nic nie złamałam a ból pleców jeszcze trochę potrwa? ( prawa strona pleców żebra nad nerkami). Z góry dziękuję. Magdalena

KOBIETA, 38 LAT ponad rok temu
Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania
Witam! Podany wynik wskazuje na brak cech złamań. Opisane dolegliwości to zatem najpewniej stłuczenie. Jeśli dolegliwości bólowe są silne, sugeruję konsultację z lekarzem POZ, który zaleci właściwe leki przeciwbólowe.