Widoczne gruczoły potowe o poszerzonych światłac

Co konkretnie znaczy następujący opis wyniku badania histopatologicznego (pobrano wycinek z wargi atomowej): "Hypertrophia mucosae. Widoczne gruczoły potowe o poszerzonych światłach." Moje dolegliwości: od ponad trzech lat świąd, kłucie, słuchość czasami wręcz bolesna, uczucie jakbym miała starty naskórek itp. dotyczące okolicy sromu.

dokładne tłumaczenie to przerost śluzówki .
A dolegliwości świądowe trzeba próbować leczyć maściami sterydowymi ew. z estrogenami.
Proponuje konsultacje dermatologiczną.