Widoczne guzki u podstawy płuca prawego do 7mm

Wynik TK płuc Widoczne guzki u podstawy płuca prawego do 7mm. Stwierdza się także poj drobne ogniska tree in bud u podstawy obu płuc i u podstawy płata środkowego. Stwierdza się odcinkowe zwapnienia w szczelinie międzypłatowej małej po stronie prawej . Czy w sarkoidozie guzki to norma? Proszę o interpretacje opisu. Dziękuje bardzo

Witam serdecznie,

Wyróżnia się kilka postaci sarkoidozy. Jednym z objawów mogą być guzki (ziarniniaki) obecne m.in. w płucach, które bardzo dobrze się obrazują w badaniu RTG płuc.
Sugeruję udać się z wynikiem do lekarza pulmonologa prowadzącego w celu konsultacji.

Pozdrawiam.