Widoczne leżące w rozproszeniu pojedyncze tyreocyty z cechami zwyrodnienia oksyfilnego nieokreślonego znaczenia

W 2011 znaleziono u mnie guzek tarczycy, ok. 10mm śr. Nie rośnie. Kilka biopsji wykazało TypII. Teraz jest Typ.III. "W obrębie treści krwotocznego podścieliska widoczne leżące w rozproszeniu pojedyncze tyreocyty z cechami zwyrodnienia oksyfilnego nieokreślonego znaczenia. Zmiana pęcherzykowa bliżej nieokreślona typIII wg Bethesda." Jest jeszcze: "Tu lobi sing.gl.thyrecidae". TSH mam co roku od 0,9 do 1,3 (ostatnie 1,25). Facet, lat 47. Będzie konieczna operacja? Pozdrawiam, Jarek.

Witam , szczegóły proszę omówić z lekarzem prowadzącym , wg skali Bethesda , typ lll wymaga szczególnej obserwacji ale nie stanowi podejrzenia nowotworu!!! z.żurawski