Widoczne niewielkie rotacyjne prawostronne skrzywienie kręgosłupa lędźwiowego

Witam.Proszę o informację jak mam to leczyć i czy wykonać inne badania? Na toposkanie widoczne niewielkie rotacyjne prawostronne skrzywienie kręgosłupa lędźwiowego Na poziomie L4-L5 uwidoczniono szerokopodstawną centralną protruzję krązka m-k, powodującą mierne uciśnięcie worka oponowego - zachowana rezerwa tłuszczowa za workiem oponowym.Na poziomie L5-S1 uwidoczniono szerokopodstawną centralną protruzję krązka m-k z cechami prawostronnej lateralizacji nieznacznie uciskającą worek oponowy.

Witam. Postępowanie w takim przypadku uzależnione jest od prezentowanych przez pacjenta dolegliwości. W przypadku nasilonego bólu oprócz rehabilitacji i farmakoterapii wskazane jest również rozważenia wskazań do zabiegu operacyjnego, w związku z czym sugeruję konsultację z neurochirurgiem.