Widoczne ognisko w obrębie istoty białej płata ciemieniowego
Proszę o interpretacje MR. w obrębie istoty białej płata coemieniowego widoczne ognisko o śr 3mm o podwyzszonej intensywnosci sygnalu. W obrazach t2 i sek flair. Co to może być?

KOBIETA, 31 LAT ponad rok temu
Aleksander Ropielewski
79 poziom zaufania
Zwykle taki obraz dają poszerzone przestrzenie około naczyniowe luby obszary demielinizacji. Bez korelacji z badaniem klinicznym nie jestem w stanie powiedzieć o czym konkretnie świadczy taka zmiana ogniskowa.