Widoczne pojedyncze ognisko o/w 4*3 mm o hyperintensywnym sygnale w obrazach T1-zależnych i T1 i FLAIR
Proszę o interpretację MR. W istocie białej półkul mózgu, okołokomorowo w przedniej części trzonu lewej komory bocznej, w obrębie płata czołowego widoczne pojedyncze ognisko o/w 4*3 mm o hyperintensywnym sygnale w obrazach T1-zależnych i T1 i FLAIR nie ulegające wzmocnieniu kontr. o niejednoznacznym charakterze odp.najprawdopod. zmianie malacyjnej lub poszerzonej przestrzeni okołonaczyniowej Virchowa-Robina. Badanie miałem robione z powodu szumów ucha.Jakie mogą być inne objawy.

MĘŻCZYZNA, 49 LAT ponad rok temu
Udar - kiedy wezwać karetkę?
P { margin-bottom: 0.21cm; } Jednostronna bezwładność, drętwienie kończyn, niewyraźne mówienie i problemy ze zrozumieniem mowy, ostry ból głowy ? to objawy udaru mózgu. Istnieje kilka objawów poprzedzających udar, będącymi sygnałami ostrzegawczymi.
Witam. Opisana zmiana jest raczej przypadkowym "znaleziskiem" o charakterze naczyniopochodnym, które nie powinno powodować żadnych objawów klinicznych. Sugeruje jednak wizytę u neurologa który przeprowadzi bezpośrednie badanie.