Widoczne pory, popękane naczynka u 32-latki

Witam mam 32 lata i dość chyba problematyczną cerę , trudno jest mi określić jaki to typ cery . Głównym problemem na mojej twarzy to rozszerzone i dość widoczne pory na całej buzi , do tego skóra lekko się błyszczy i mam popękane naczynka , które najbardziej są widoczne na płatkach nosa (skóra na policzkach czasem się rumieni ) , jakiś czas temu moja cera była dużo ładniejsza . Jaki mogę mieć typ cery i jakich kosmetyków powinnam używać z firmy Pharmaceris , by jej stan i wygląd poprawić ?

Witam Panią,

Z Pani opisu wynika,iż ma Pani cerę tłustą i zarazem naczyniową.
Doskonałym rozwiązaniem pielęgnacyjny dla tego typu skóry są zabiegi mikrodermabrazji laserowej ( mikrodermabrazja korundowa połączona z laserem biostymulacyjnym).
Dzięki tej metodzie możemy złuszczyć bardzo mocno naskórek nie narażając naczynek na poszerzanie się.
W wyniku czego poszerzone ,,pory" skóry ulegają spłyceniu.
Natomiast w okresie jesiennym proponuje wykonanie zabiegu laserem x- lase, który usuwa ,,popękane" naczynka,
zmniejsza wydzielanie sebum ( skóra mniej się świeci) i ,,pory'' skóry ulegają spłyceniu.
Do pielęgnacji zalecam stosowanie preparatów, które w swoim składzie zawierają kwas azelainowy, migdałowy.
Z firmy Pharmaceris polecam serię T, na noc krem z 10% kwasem migdałowym zaś na dzień jego lżejszą formułę.
Proszę też latem stosować kremy z filtrem SPV 50.

Pozdrawiam
Anna Adamowicz
www.instytutadamowicz.pl

Witam opisała Pani cerę naczyniową, która również się przetłuszcza.

Absolutnie mikrodermabrazji proszę na twarz nie wykonywać, pogłębi ona problem z naczyniami.

Na przetłuszczanie się skóry polecam wykonać serię peelingów medycznych.

Na rumień najczęściej stosowane są zabiegi z laserem IPL oraz odpowiednio dobrane maski. Na popękane naczynka mozna zastosowac laser aby je pozamykać.

Ważne jest to aby lekarz na konsultacji dobrał również odpowiednią pielęgnację leczniczą dla Pani skóry.

Pozdrawiam

Dzień dobry,

Biorąc pod uwagę Pani opis, osobiście odradzam wykonywanie zabiegów, które mechaniczne złuszczają naskórek. Jeśli skóra jest wrażliwa i reaktywna warto pójść w stronę peelingów chemicznych, które są delikatniejsze i tak nie drażnią skóry. Seria takich zabiegów poprawi kondycje skóry, oczyści ją i zmniejszy pory. Jeśli natomiast chodzi o naczynka, to można je zamknąć laserem - osobiście polecam laser Gemini.

Pozdrawiam