Widoczne przykomorowo i w mniejszym stopniu podkorowo liczne różnej wielkości ogniska hyperintensywne

Witam, Mam 32 lata.Po RM wykryto: "W zakresie obu półkul mózgu gł. w płatach czołowych i ciemieniowych widoczne przykomorowo i w mniejszym stopniu podkorowo liczne róznej wielkości ogniska hyperintensywne w T2 zal.obr. i sekwencji Flair oraz izo i głównie hypointensywne w T1 zal.obr. średnicy od 3,5 do 8mm(6ognisk po str prawej i 3 ogniska po str lewej). Ogniska te wykazują niewielką tendencję do zlewania się w obszarach przykomorowych, gł. w rej. trzonów komór bocznych..." proszę o interpretację

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Wynik badania powinien zostać odniesiony do stanu zdrowia Pani oraz objawów, które u Pani występują. Wskazana jest konsultacja u neurologa, który zdecyduje o dalszym postępowaniu.