Widoczne wyrośla kostne krawędzi trzonów większe po stronie prawej

Na poziomie C5/6 widoczne wyrośla kostne krawędzi trzonów większe po stronie prawej, powodujące zwężenie prawego otworu międzykręgowego z możliwym uciskiem korzeni prawego nerwu rdzeniowego. Ponadto stwierdza się szeroko podstawną protruzję krążka międzykręgowego wielkości 3,7 mm, uciskającą worek oponowy i zwężającą kanał kręgowy w wymiarze AP do ok. 9,5mm Proszę o wyjaśnienie.Pozdrawiam

Opisy radiologiczne powinien komentować radiolog, ja bez badania fizykalnego i wywiadu lekarskiego nie mogę podjąć się interpretacji bo po prostu mam za mało danych.