Widoczne zmiany zwyrodnieniowe stawu śródstopno-paliczkowego

Witam,proszę o interpretację moich wyników z rtg: widoczne zmiany zwyrodnieniowe stawu śródstopno-paliczkowego I stopy prawej w postaci wzmożonej sklerotyzacji i zaostrzeń krawędzi powierzchni stawowych.

Witam,

Pani opis wskazuje na zmiany zwyrodnieniowe dotyczące palucha prawej stopy. Sklerotyzacja jest to proces powstający w miejscu, w którym doszło do uszkodzenia powierzchni stawowej lub przeciążenia. Zapewne towarzyszy temu ból.