Widoczne żyły i zgrubienia na nogach u 20-latka

Witam, Mam 20 lat, i mam taki problem, na nogach i wgl na ręce mam bardzo widoczne żyły, takie niemal przyklejone do skóry, i na nogach a dokładniej na łydkach na żyłach w kilku miejscach mam takie dziwne zgrubienia, skóra ma w tym miejscu taki bardzo jasny kolor inny niż całej nogi, i jest to szczególnie widoczne kiedy stanie i noga się na pnie, czym to może być spowodowane? , dodam ze czasami jak długo chodze to boli mnie noga najczesciej przy zgięciu kolanowym, i łydce.. Pozdrawiam.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane objawy mogą wskazywać na występowanie niewydolności żylnej kończyn dolnych. Proszę udać się na wizytę do lekarza rodzinnego, który pokieruje procesem diagnostycznym.