Widoczne żyły pod kolanami i na stopach w okolicach kostki

Witam. Mam 19 lat i ostatnio zauważyłam, że na moich nogach pojawiło się kilka pajączków. Żyły widoczne są głównie pod kolanami i na stopach w okolicach kostki. Często również bola mnie nogi. Moje pytanie brzmi czy powinnam się już udać do lekarza flebologa? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Być może to początek żylaków, a być może z uwagi na Pani szczupłe nogi w ten sposób przedstawiają się Pani żyły powierzchowne kończyn dolnych. Wystarczająca powinna być konsultacja u chirurga ogólnego oraz ewentualne wykonanie Dopplera żył kończyn dolnych (jak zaleci lekarz konsultujący).