Widoczność ciąży w 12. tygodniu na usg

13 tyg temu spałam z moich chłopakiem i mieliśmy mały wypadek. Na szczęście nie doszło do wytrysku we mne.Byłam wtedy 4 dni przed okresem.W razie czego wzięłam jednak tabletkę awaryjną next choice. Krwawienie dostałam 25 marca, na kolejne czekałam do 17 maja. Zrobiłam 7 testów ciążowych wszystkie negatywne. Ostatni w zeszłym tyg. Byłam u ginekologa, zbadał mnie ginekologiczne (bez usg). Czy ginekolog-położnik mógł nie zauważyć 11-12tyg ciazy?Czy moge byc w ciazy mimo negatywnych testów i badania

Lek. Magdalena Pikul

Witam. W opisanym przypadku prawdopodobieństwo ciąży jest bliskie zero. Tak zaawansowana ciąża najpewniej byłaby już zauważalna w badaniu przedmiotowym i w badaniach dodatkowych.