Widoczność pęcherzyka ciążowego w USG

Witam, Mam pytanie, otorz ostatnio miesiaczke mialam 19 grudnia cykle 31-32 dni. Usg mialam w 5 tygodniu i 3 dniu ciazy lekarz stwierdzil tylko maly pecherzyk ciazowy. Usg dodam bylo wykonane przez brzuch. Nastepne badanie mam 6 lutego. Czy bedzie widoczny juz zaraz odek i serduszko. Zaobserwowalam u siebie bole jajnikow podczas kaszlu i kichanie zwlaszcza jak leze na boku. To taka rwacy bol. Czy dzieje sie coa zlego?

Małgorzata Panek

Zarodek można zobaczyć w badaniu USG przezpochwowym koło 4-5 tygodnia ciąży. Natomiast w badaniu przez powłoki brzucha powinien być widoczny koło 8 tyg. ciąży, bicie serca powinno dać się zaobserwować koło 8-9tyg.

Jeśli występują jakiekolwiek niepokojące objawy, proszę poinformować o nich ginekologa podczas wizyty.
Pozdrawiam