Widoczny otwór w torebce tylnej w wyniku badania po zabiegu na zaćmę

Moja 80 l. Mama w XI 2014 z powodu zaćmy miała wykonany zabieg: fakoemulsyfikaca zaćmy oka lewego z wszczepem tylnokomorowym sztucznej soczewki. W karcie informacyjnej zapisano: gałka oczna nieznacznie zadrażniona poperacyjnie, rogówka przezierna, komora przednia czysta, źrenica szeroka po mydriatykach, sztuczna soczewka tylnokomorowa prawidłowo ustawiona,górnoskroniowo widoczny otwór w torebce tylnej, dno w granicach normy wiekowej. Moją Mamę martwi "widoczny otwór w torebce tylnej". Ewa

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, opis w karcie informacyjnej nie wskazuje na żadna nieprawidłowość. Zalecałbym takze ewentualna konsultacje w razie dalszych watpliwosci z lekarzem prowadzącym. Pozdrawiam