Widzę dziecko - skąd się biorą takie halucynacje?

Od niedawna mam zwidy... np. idę sobie po ulicy, odwracam się, widzę dziecko (małe, samo), odwracam się drugi raz (odruchowo) i już go nie ma. Albo siedzę przy komputerze, spojrzę na łóżko, dziecko śpi, a zaraz go nie ma. Pokazuje mi się ono coraz częściej i zawsze to samo dziecko. Nie wiem, co mam z tym zrobić. Zaczęło się to jakieś 6 miesięcy temu jak wróciłem z ferii. Od razu po powrocie pierwszy raz miałem to przywidzenie. Dziękuję za przeczytanie. Pozdrawiam.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie.

W tej sytuacji wskazana jest wizyta u lekarza psychiatry. Halucynacje mogą mieć wiele przyczyn - mogą być skutkiem np. używania środków psychoaktywnych, epilepsji, procesów chorobowych obejmujących tkankę mózgową, występują również w wielu zaburzeniach psychicznych. Specjalista porozmawia z Tobą i zleci dodatkowe badania, dzięki którym możliwe będzie stwierdzenie przyczyny niepokojacych Cię objawów.

Z pozdrowieniami