Wieczny trądzik - co robić?

 Byłam raz u innego dermatologa (moja P. doktor była na urlopie) i totalnie namieszała mi w głowie mówiła zupełnie co innego. Dlatego nie wiem co robić czy zmienić lekarza i znowu w ciemno szukać jakiegoś ''wspaniałego'' (pierwsze wizyty są tak drogie zazwyczaj). Nie wiem co robić nie wiem jak się  za to zabrać ...jakie badania na co ..co i jak .. czuje ze jak sama nie zacznę szukać gdzie indziej to żaden dermatolog przepisujący mi po prostu maści po 100 razy te same nigdy mnie naprawdę nie wyleczy w mojej rodzinie pojawiał się  trądzik ... jest uwarunkowanie genetycznie ale wszystkim znikało max ok 18 lat moje życie dzieli się  na czas z bez trądziku (szczęśliwym ...radość życia ) i z trądzikiem (codzienny płacz ... i myśli o najgorszym :( ) Czy skoro te ''najwspanialsze leki mi nie pomogły to niema dla mnie nadziei ? a d*** ...  żeby nie mieć nawrotów po odstawieniu brać do końca życia ... wiem ze bardzo długa moja wiadomość ..przepraszam ale tez błagam o odzew bo juz nie wiem co robić.. naprawdę nie chce mi się  żyć :( Z góry dziękuję i pozdrawiam zapłakana As

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie.

Przyczyny powstawania trądziku nie są do końca poznane. Pojawienie się  krost wynika z nadmiernej produkcji sebum, zatkania gruczołów łojowych i nadkażenia bakteryjnego. Najczęściej pojawia się w okresie dojrzewania, co skłania do przypuszczeń że jest związany ze zmianami hormonalnymi. Trądzik może się pojawić również w wyniku niektórych rzadkich chorób ogólnoustrojowych czy jako skutek uboczny zażywanych leków. Więcej na ten temat w artykule poniżej- http://portal.abczdrowie.pl/przyczyny-tradziku.
Niestety niektóre postacie trądziku są bardzo oporne na leczenie i wymagają wielokrotnych zmian terapii. Jeżeli chodzi o wpływ diety na powstawanie zmian trądzikowych to tak na prawdę do końca nie zostało udowodnione czy dieta ma wpływ na powstawanie trądziku, jednak myślę że jednak lepiej niektórych potraw które są o to podejrzane po prostu unikać - http://portal.abczdrowie.pl/jak-dieta-wplywa-na-cere.

Długotrwałe stosowanie leków hormonalnych wymaga monitorowania, a na pytanie czy leczenie poskutkuje niestety nikt nie udzieli Pani odpowiedzi, bo reakcja na leki u poszczególnych osób jest inna i nie da się przewidzieć efektu końcowego. Jednak jeżeli juz Pani zaczęła proszę raczej nie przerywać terapii, warto dać jeszcze czas na odpowiedź organizmu na leczenie.

Warto  jeszcze raz sprawdzić czy na pewno pielęgnacja jest prowadzona w odpowiedni sposób- http://portal.abczdrowie.pl/jak-dbac-o-cere-tradzikowa
http://portal.abczdrowie.pl/o-co-pytac-dermatologa.

Pozdrawiam.

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.