Wieczorem negatywny a rano pozytywny - czy to możliwe?

Spóźniła się  mi miesiączka kupiłam dwa testy ciążowe jeden zrobiłam wieczorem i wyszedł negatywny drugi zaś z samego rana i wyszedł pozytywny. Poszłam do lekarza tego samego dnia późnym popołudniem i lekarz nie potwierdził ciąży.

Po lekarzu poszłam znowu kupić kolejne dwa testy i to samo wieczorem negatywny a rano pozytywny. Dziś wieczorem znowu zrobiłam test i to samo!! Musze koniecznie zaznaczyć że każdy dwu-pak był innej firmy!! Juz sama nie wiem mam iść do lekarza po raz kolejny czy nie!!?? Jestem w ciąży czy nie!!??

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie.

Zgodnie z ulotką test ciążowy należy wykonywać z porannego moczu, gdyż wtedy stężenie hormonu jest najwyższe. Szczególnie w bardzo wczesnej ciąży możliwe jest uzyskiwanie różnych wyników testów zależnie od pory wykonania.

Powinna Pani wykonać badanie krwi na obecność bHCG, a następnie z wynikiem udać się do ginekologa. Powtórna wizyta z wynikiem badania powinna rozwiać wątpliwości co do tego, czy jest Pani w ciąży.