Wieczorne picie piwa u męża

Witam Mam problem z mężem. jesteśmy po ślubie 1,5 roku. Mamy synka który skończył roczek. Jednak mąż od dłuższego czasu popija sobie. praktycznie codziennie wypija wieczorem piwo. A nieraz zdarza mu się wypić więcej twierdząc kiedy pytam, że nie pił, a jesli się przyzna ze przeciez cięzko pracuje i nic się nie stanie jak wypije, albo po cięzkim dniu w pracy wypije bo nic go nie boli potem. wydaje mi się ze codziennie to piwo to chyba już zły znak.chce mu pomóc, ale co robić?

Dzień dobry,

Może Pani udać się wraz z mężem na konsultację do psychoterapeuty /ośrodka/, zajmującego się terapią pary/małżeńską - która może skończyć się propozycją podjęcia wspólnej terapii, (i/lub) skierowania męża (?) na terapię indywidualną.
Inną możliwością pozostaje skierowanie się na konsultacje do Poradni Leczenia Uzależnień (NFZ) - gdzie mąź/Pani mogą uzyskać odpowiednią pomoc/wsparcie.

Witam,
Codzienne picie piwa może wskazywać na uzależnienie. Wtedy należy zgłosić się do klubu AA (mąż) a Pani proponuję klub dla żon alkoholików Al-Anon. Być może że mąż nie będzie chciał podjąć leczenia, jest młody i na razie to lekceważy. Natomiast dobrze by było, aby Pani zaczęła uczęszczać na grupę Al-Anon. Życzę powodzenia.
Pozdrawiam, Alicja M. Jankowska
http://psychoterapie-szczecin.pl