Wieczorny świąd miejsc intymnych u 37-letniej kobiety

Miewam częsty świąd najczęściej wieczorem w miejscu intymnym. Najgorzej gdy założę krótkie spodenki. Co to może być?

Milena Lubowicz

Być może infekcja dróg rodnych? Proszę udać się do ginekologa, gdyż bez badania nic nie można stwierdzić.
Pozdrawiam

Witam,
być może zbyt obcisła bielizna/spodenki powodują otarcia naskórka w tych okolicach, co daje uporczywy świąd.
Istotna byłaby zmiana bielizny na luźniejszą i przewiewną (bawełna) oraz dbanie o higienę miejsc intymnych.
Jeżeli dolegliwości nie ustąpią lub nasilą się, powinna Pani zgłosić się do lekarza POZ lub bezpośrednio dermatologa, aby kompleksowo przyjrzeć się problemowi.
Pozdrawiam