Wiek a stosowanie aparatu ruchomego

Witam,czy aparat ruchomy przeznaczony jest tylko dla dzieci do 12 lat,czy może osoba powyżej 20-ego roku życia?

Oczywsiście, osoba dorosła może stosować aparat ruchomy. W świetle obecnej wiedzy na temat ruchomości kości czaszki (tak zwany rytm czaszkowy) jak i funkcjonowania tkanek kości, więzadeł itd., wiemy, że przebudowa ortopedyczna jest możliwa w każdym wieku. Pozdrawiam