Wiek ciąży a OM od zapłodnienia

witam ostatni okres mialam ok10.-13.12.13 a usg wskazuje 4tydz6dni , czy jest mozliwa taka roznica? czy USG pokazuje wiek ciazy od OM czy od zaplodnienia? pozdrawiam

Witam! Wiek ciąży najdokładniej można obliczyć właśnie na podstawie usg.Ustalanie terminu poczęcia na podstawie daty ostatniej miesiączki bywa zawodne, ze względu na to, że istnieje wiele czynników mogących wpływać na przesunięcie owulacji (stres, zmiana klimatu, infekcja). Nie ma powodów do niepokoju. Proszę pozostać pod stałą opieką lekarza prowadzącego.