Wiek ciąży a wiek od ostatniej miesiączki

Czy wiek ciazy (5tyg, 3dni) wedlug badania usg moze byc mlodsza od wieku od ostatniej miesiaczki (6tyg,3 dni)? Czy to cos zlego? Czy czeto tak sie zdarza?

Witaminy w ciąży

Aleksander Ropielewski

TO zupełnie normalne. Ocena na podstawie daty ostatniej miesiączki ma dokładność +/- 2 tygodnie a na podstawie USG ok +/- 7 dni. Im pózniej przeprowadzone USG tym dokładniej ocenia wiek ciążowy.