Wiek ciąży ustalony na podstawie ostatniej miesiączki a wyznaczenie terminu porodu

witam jestem w 37 tyg.ciązy według obliczen pani doktor -liczone jest to od daty ostatniej miesiaczki ale według mnie do zapłodnienia doszło jakoś 2 tyg pózniej.jak wiec obliczyc termin porodu i jaki długi czas ma ciąża?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Owulacja przy cyklach regularnych zachodzi w połowie cyklu. W nieregularnych ważniejsze od daty OM są parametry wielkości płodu uzyskane w badaniu USG i to na ich podstawie (USG z 12 tygodnia) oszacowuje się termin porodu.