Wiek i nadwaga a picie mleka

Czy mleko można spożywać w każdym wieku? Czy osoby z nadwagą mogą pić mleko?

Witam,

Są różne teorie na temat picia mleka. Niektórzy uważają że w penym wieku tracimy zdolność do trawienia laktozy. Jednak uważam że jeżeli dobrze się Pan czuje po wypiciu mleka - nie ma dolegliwości ze strony kładu pokarmowego, to spokojnie może Pan sięgać po ten produkt. Nietolerancje z pewnością by Pan poczuł. Jeżeli jest nadwaga nalezy sięgac po mleko do 2% tłuszczu.

W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania prawidłowo dobraną dietą zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Jeśli po spożyciu mleka nic niepokojącego się nie dzieje to nie ma potrzeby, żeby z niego rezygnować. Mając nadwagę lepiej jednak ograniczyć mleko na rzecz produktów mlecznych fermentowanych - jogurtów, kefirów itp. Wynika to z tego, że mleko zawiera sporą ilość cukru - laktozy.