Wiek inicjacji seksualnej a zaburzenia erekcji

Lew-Starowicz pisze: "inicjacje poniżej 16 roku życia, jak i powyżej 20 roku są niekorzystne rokowniczo" jeżeli chodzi o szansę wyleczenia zaburzeń erekcji. Ja współżycie podjąłem w wieku 25 lat, jednak z powodu nerwicy mam zaburzenia erekcji. Czy to oznacza, że moje szanse na wyleczenie są bardzo małe?

Dzień dobry!

Jeśli zaburzeniom erekcji towarzyszą inne trudności czy zaburzenia (np. nerwicowe) czy nietypowy wiek inicjacji, może to utrudniać i przedłużać proces leczenia. Zdecydowanie szanse wciąż są jednak duże, a moment Pana inicjacji nie odbiega radykalnie od przeciętnej.
Właściwą drogą jest prawdopodobnie łączenie leczenia farmakologicznego i psychoterapii.

Pozdrawiam!

Dzień dobry.

Jak sam Pan napisał, zaburzenia erekcji spowodowane są nerwicą, w związku z czym łączenie problemów z erekcją z późniejszym rozpoczęciem współżycia wydaje się być mało zasadne. Zamartwianie się i poszukiwanie dodatkowych czynników mających utrudnić Panu normalne życie, przyniesie tylko kolejne niepowodzenia i - co tu dużo mówić - potwierdza Pana aktualną "nerwicową" kondycję psychiczną.

Pozdrawiam