Wiek mojej ciąży na podstawie wielkości zarodka

Witam, proszę mi wyjaśnić dlaczego wiek mojej ciąży na podstawie wielkości zarodka wynosi 9 tygodni i 2 dni, natomiast wiem dokładnie,kiedy miałam owulację (na podstawie monitoringu i testów owulacyjnych) i według owulacji wiek ciąży to 9 tygodni i 6 dni (wiem, że usg dolicza 2 tygodnie do wieku ciąży), ale ja owulację miałam 11 dnia cyklu, a nie 14 dnia cyklu, więc moja ciąża wg usg powinna być starsza jeśli już, a nie młodsza. Bardzo się tym martwię.

Witam. Wiek zarodka wyliczony zarówno na podstawie czasu owulacji jak i wielkości zarodka w usg mają jedynie charakter orientacyjny. Nieprawdą jest, że usg zawsze dolicza 2 tygodnie do wieku ciążowego, jeśli wiek wyliczony na podstawie owulacji i usg jest tak jak w Pani przypadku bardzo podobny - oznacza to że dziecko rozwija się prawidłowo.