Wieksza dawaka Duphastonu po transfuzji zarodków

Tydzień temu miałam transfer 2 zarodków. Po transferze miałam przepisaną luteinę 2x2 oraz duphaston 2x2. 2 dni temu dostałam uczulenia na luteinę. Zamiast luteiny 2x2 plus duphaston 2x2 wzięłam tylko duphaston 2x4. Dziś uczulenie już przeszło i wróciłam do przyjmowania luteiny dopochwowej. Czy przyjęcie większej dawki duphastonu zamiast luteiny przez 1 dzień mogło zaszkodzić zagnieżdżeniu zarodka?

Lek. Tomasz Budlewski

Sądzę, że raczej takie wpływu nie powinno mieć. Najlepiej dopytać się lekarza ginekologa prowadzącego, i raczej w tego typu problemach proszę pytać swojego lekarza. Osobiście proponuję kierować się zgodnie z zaleceniami lekarza a w przypadku wystąpienia uczulenie od razu szukać z nim kontaktu.