Większa dawka hormonów a torbiele

Witam. Mam 20 lat od ponad 2 lat przyjmuje antykoncepcje hormonalną. Na ostatniej wizycie ginekologicznej na USG dopochwowym wykryto u mnie torbiel wielkości 5cm. Pani ginekolog zaleciła mi zrobienie badań Ca 125 oraz przepisała wieksza dawke hormonów czyli musze zmienić aktualne tabletki na OC 35. Czekam na wyniki ale obawiam sie ze torbiel moze pęknąć a równa sie to z komplikacjami. Czy wieksza dawka hormonów to dobre rozwiązanie?Czy jednak powinnam od razu poddac sie operacji?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Proszę postępować wg zaleceń lekarza prowadzącego. Jak tylko będzie miała Pani wyniki, proszę ponownie skonsultować się ze specjalistą ginekologiem.