Wielka krostka w okolicach nosa i policzka

Witam, ok 3 miesiące temu pojawiła mi się na twarzy nie wielka krostka, koło nosa ale już lekko na policzku. Krostka jest lekko twarda ale nie jest to kaszak. Wycisnęłam go ale tak jakby po 3 dniach znów był. Nie da się go do końca wycisnąć. Nie ma ropy. Wygląda jak biały wągr ale nie da się go do końca wycisnąć i jakby cały czas od razu się odnawiał. Co to może być i jak sobie z tym poradzić? Kiedyś nie miałam nic takiego. Nie jest to z pewnością kaszak. Nawet tak nie wygląda. Jak się uporać?

Witam! Opisana zmiana najprawdopodobniej powstała na skutek zatkania ujścia gruczołu łojowego i wtórnego nadkażenia bakteryjnego. Tego typu wykwity mają tendencję do samoistnego ustępowania, warto jednak dodatkowo stosować miejscowo działające preparaty o działaniu osuszającym.