Wielki apetyt u 2-miesięcznego dziecka

MAM 2MIESIECZNA CORECZKE KTORA MA BARDZO WIELKI APETYT DO JEDZENIA I ZJADA PO 120ML MLEKA CO 3GODZINY CZY TO NIE ZA DUZO . MA TEZ MALE PROBLEMY Z ROBIENIEM KUPY BO SIE BARZO PRZY TYM MECZY I NIEWIEM JAK MOGE DZIECKU POMOC W TAKIEJ SYTUACJI . CO ILE POWINNA ZJADAC I JAK DUZO MLEKA I KIEDY MOZNA DOPAJAC DZIECKO I ROZSZERZYC DIETE TAKIEMU MALCOWI . Z GORY BARDZO DZIEKUJE

Witam,
Pani córeczka zjada prawidłową ilość mleka. Według aktualnego schematu sztucznego żywienia, niemowlę w wieku 2 miesięcy powinno zjadać 110-130ml mleka początkowego około 6 razy w ciągu dnia, przerwy pomiędzy posiłkami nie powinny być dłuższe niż 3h. Urozmaicenie diety wprowadza się dopiero w 5 miesiącu życia, wtedy można wprowadzić zupkę jarzynową oraz niewielką ilość soku owocowego najlepiej przecierowego (np. z jabłek). W 6 miesiącu wprowadza się także niewielkie ilości glutenu (kaszki lub kleiki glutenowe). Ważne jest aby nowe pokarmy wprowadzać stopniowo, w małych ilościach. Nigdy tego samego dnia nie wprowadzamy kilka nowych produktów, aby łatwo zaobserwować ewentualne nietolerancje pokarmowe.
Pozdrawiam

Jesli dziecko jest na mleku modyfikowanym mozna dopajac woda po posilku lub miedzy powinno to pomoc w uregulowaniu stolca rozszerzenie diety po skonczeniu 4 miesiecy