Wielkie boczki - pomocy!

Mam 12 lat, ważę 61 kg i 157 cm wzrostu. Mam trochę sadła  i wielkie boczki. Nigdy nie mogę nic włożyć bo zawsze odstają mi te boczki i muszę chodzić w workach !!! Co mam zrobić, aby szybko zbić te boczki? Proszę o odpowiedź. Nie wiem co robić ;<<< i jeszcze powiem czy nie jem śniadania. Ale na boczki to chyba nic nie szkodzi ?

Mgr Maria Kreid Dietetyk, Warszawa

Twoje BMI wynosi 24,79 i jest ponad 97 percentylem. Oznacza to, że masz otyłość. Nie jest to jedynie problem większej ilości tkanki tłuszczowej w okolicach bioder, ale także w całym ciele. Powinnaś udać się do dietetyka, który na podstawie wywiadu żywieniowego, zdrowotnego, niezbędnych pomiarów, będzie mógł ustalić dla Ciebie dietę redukującą. Otyłość w tym wieku jest przyczynia się do występowania wielu chorób w wieku późniejszym.

Powinnaś jeść 4-5 posiłków dziennie o regularnych porach, w tym konieczne jest I i II śniadanie. Musisz wyrobić sobie nawyk jedzenia przed wyjściem z domu. Kolacja powinna być ok. 3-4 godzin przed snem. Ze swojej diety wyeliminuj słodycze, słodkie gazowane napoje, słone przekąski, chipsy, żywność typu fast-food, słodkie pieczywo, przekąski. Wymień produkty z białej mąki (białe pieczywo, biały makaron) na produkty pełnoziarniste (razowe pieczywo, pełnoziarnisty makaron).

Dodatkowo do diety włącz grube kasze, ryż brązowy, dużą ilość surowych warzyw, chude mięso, mleko, produkty mleczne bez cukru i słodkich dodatków. Owoce spożywaj raz dziennie.
Zrezygnuj ze smażonych, tłustych potraw.

Stosuj gotowanie, gotowanie na parze, pieczenie w rękawie foliowym.
Ponadto czynnie uprawiaj sport. W szkole nie unikaj lekcji wychowania fizycznego i zapisz się na dodatkowe zajęcia. Bez aktywności ruchowej dieta nie da większych efektów.
Polecam przeczytanie artykułów http://portal.abczdrowie.pl/dieta-dla-dzieci-z-nadwaga http://portal.abczdrowie.pl/dieta-dla-dzieci-w-wieku-szkolnym http://portal.abczdrowie.pl/dieta-odchudzajaca-dla-dzieci .

Pozdrawiam