Wielkość pęcherzyka ciążowego w 3 tygodniu ciąży

Witam. Czy możliwe jest, żeby równe 3 tygodnie od stosunku USG ginekologiczne pokazało pęcherzyk ciążowy o średnicy GS=5.3mm? Czyli 5 tydzień ciąży od ostatniej miesiączki. Prawdopodobnie wypadał to dzień płodny, ponieważ cykle mam regularne a był to 15 dzień cyklu. Czy nie jest to za duży pęcherzyk jak na równe 3 tygodnie od zapłodnienia? Pamiętam kiedy miałam stosunek, więc dlatego piszę równe 3 tygodnie. Proszę o pomoc, ponieważ lekarz stwierdził, że jest trochę za duży jak na ten tydzień.
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam,
Pomiar USG, jak każdy pomiar obarczony jest ryzykiem błędu. Na tak wczesnym etapie rozmiar błędu pomiarowego daje największy rozrzut wyników.
W Pani przypadku na podstawie pewnej daty stosunku i pomiar mieści się w zakresie prawidłowym. Należy pamiętać, że potwierdzeniem ciąży będzie dopiero uwidocznienie akcji serca płodu, co nastąpi najwcześniej po 6 tyg. ciąży.