Wielkość pęcherzyka na jajniku w 10. dniu cyklu

Dzień dobry. Byłam dziś u ginekologa i podczas badania USG powiedział, że jest pęcherzyk na jajniku, który ma 14 mm, gdy zapytałam co to znaczy powiedział, że to może być normalny pęcherzyk w tym dniu cyklu czyli w 10 dc. Chciałabym zapytać co oznacza ten pęcherzyk, czy on powinien tam być i czy jego wielkość jest odpowiednia? Pozdrawiam

1/ pęcherzyk dominujący traktuje się ten, który ma średnicę od 10 mm
2/ wzrost pęcherzyka dominującego zwykle jest ok. 2 mm/dziennie
3/ Owulacja (czyli pęknięcie pęcherzyka) następuje przy średnicy 18 - 22 mm.
To są ogólne prawdy od których mogą być pewne odstępstwa.