Wielkość penisa a dojrzewanie płciowe u chłopców

witam mam 22 lata do tej pory wielkość mojego penisa jest taka sama jak w wieku 14 lat. byłem dwa lata temu u lekarza i powiedział ze jeszcze nie miałem kompletnego dojrzewania i ze wszystko jest ok. tylko tak nie jest. jak to można wyleczyć i do jakiego wieku jest dojrzewanie płciowe u chłopców?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie podał Pan kluczowej informacji na temat rozmiaru prącia. Dodatkowo ważne jest czy ma Pan cechy dojrzewania płciowego tj owłosienie łonowe, pachowe... Proces dojrzewania płciowego u mężczyzn w Pana wieku rzeczywiście może być jeszcze nie zakończony ale z pewnością powinien już dawno się rozpocząć. Wszystko zależy od tego o czym wspomniałem, czy wystąpiły już inne cechy dojrzewania. Rozmiar penisa nie zawsze jest wykładnikiem dojrzewania.