Wielogodzinna podróż - czy mogę przyspieszyć okres tabletkami?

Witam. Okres miałam dostać na wakacjach, więc chcąc tego uniknąć, wzięłam dwa opakowania bez przerwy siedmiodniowej. Przy braniu drugiego opakowania dostałam plamienia. Bardziej przypomina mi to pierwszy dzień okresu i tak jest już przez dwa dni. Mam skończyć drugie opakowanie 30 sierpnia i niestety 2 września wyjeżdżam znowu na wakacje. Gdyby nie czternastogodzinna podróż w samochodzie, to byłoby ok. Mam pytanie, czy mogłabym przyspieszyć okres i np. nie wziąć ostatnich trzech tabletek i zrobić normalnie przerwę siedmiodniową i być może dostałabym wcześniej okres. Chociaż żebym miała końcówkę okresu na wyjazd, bo nie chciałabym brać trzeciego opakowania pod rząd. Czy to coś zmieni w moim cyklu? Jeżeli nie wezmę tych trzech tabletek i zrobię siedmiodniową przerwę, to czy później już normalnie biorę 21+7?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

aby przyspieszyć pojawienie się krwawienia, może Pani zrezygnować z trzech ostatnich tabletek i zrobić wcześniej siedmiodniową przerwę. Po przerwie należy rozpocząć kolejne opakowanie tabletek, aby ich efekt antykoncepcyjny był zachowany. Należy pamiętać, aby nie wydłużać przerwy pomiędzy kolejnymi opakowaniami tabletek. Powinna ona trwać siedem dni.

Pozdrawiam