Wielokrotne zszywanie dziąsła

Jeżeli chodzi o zszywanie dziąsła. - 4.11.2013 roku miałam zrobiony przeszczep kości- augumentaca kości tzn bloczku kostnego, po zabiegu dziąsło zszyte i oczywiście nie minęło 2 tygodnie-rozeszło się dziąsło, stosowałam się d wszystkich zaleceń. Kolejny raz zszyte , i też się rozeszło, później znowu mi zszył i nie zrosło. Ostatnim razem 18.12.2014 juz zostala taka lezka ktora by sie sama zagoila ale ponownie rozszyl i oogorszył sprawe bo kośc ponownie mam na wierzchu, Ile razy mozna zszywac??"(

Bardzo trudno odpowiedzieć na to pytanie bez oceny sytuacji w jamie ustnej. Prawdopodobnie była zbyt mała mobilizacja tkanek i dziąsło nad przeszczepem było bardzo napięte. Naprężenia spowodowały ciągły problem z rozchodzeniem rany. Możliwe że pojawił się stan zapalny w tej okolicy i dlatego rana się nie goi. Może to też oznaczać odrzucenie przeszczepu. Proszę udać się na konsultację do innego stomatologa, proszę pamiętać aby zabrać całą dokumentację zdjęciową przed i po zabiegu.

Niestety nic nie mogę powiedzieć na te tamat , za mało danych jednak zabieg augmetacji kości jest bardzo trudny i obarczony dużym ryzykiem niepowodzenia , nawet jeżeli był wykonany prawidłowo i Pani stosowała się do zaleceń to może się nie udać , tutaj każdy przypadek trzeba traktować bardzo indywidualnie.