Wieloletnia masturbacja u kobiety a wpływ na płodność

Czy wieloletnia masturbacja może powodować niepłodność/bezpłodność w przypadku kobiet? Czy zakłóca ona w jakiś sposób funkcjonowanie narządów rozrodczych? Czy przez to nie będę miała problemów w przyszłości z zajściem w ciążę?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Masturbacja nie ma negatywnego wpływu na płodność. Nie wpływa także negatywnie na funkcjonowanie narządów rozrodczych. Nie powinna mieć Pani zatem powodów do niepokoju.

Niestety mitów i nieracjonalnych lęków związanych z masturbacją jest ciągle wiele.
Na trzy pytania Pani - medycyna odpowiada trzy razy nie!
Pozdrawiam.