Wieloletnie przyjmowanie leku Klozapol a wynik morfologii

Od wielu lat biorę KLOZAPOL 600 dziennie niepokoi mnie wynik morfologii WBC 11,7 (4-10) i podzielone 74,1 (37-72), a zapisy do lekarza w przyszłym roku można czekać czy panikować ?

Szanowny Panie,

Lek Klozapol może spowodować obniżenie poziomu białych krwinek (WBC) co jest potencjalnie bardzo niebezpieczne ze względu na ryzyko infekcji. Należy wtedy jak najszybciej skonsultować się z lekarzem.

Podwyższenie wyników może być spowodowane takimi czynnikami jak stres, infekcje, wysiłek fizyczny i inne.

W Pana przypadku należy poszukać rady lekarskiej jeżeli ma pan inne objawy.

Pozdrawiam

Tomasz Wójcik