Wieloodłamowe złamanie kości udowej

Dzień dobry, 4 lata temu uległem wypadkowi, w wyniku którego miałem wieloodłamowe złamanie kości udowej. Kość jest zespolona płytą LCP z 8 śrubami na całej długości kości. Posiadam już pełny zrost. Lekarz chirurg, ortopeda, każe mi usunąć tą płytę, dopóki jestem młody (25 lat). Będąc u drugiego lekarza również chirurg, ortopeda, zdecydowanie odradza mi usunięcie metalu ale decyzja należy do mnie. Nie jestem lekarzem, stąd moja prośba: Usuwać materiał czy zostawić? Proszę o odpowiedź.

Nie widziałem rtg złamania , obrazu rtg po zespoleniu ani obecnego obrazu rtg - nie mogę więc odpowiedzieć na odległość! Uważam , że najważniejsza jest opinia lekarza , który operował i opiekował się Panem po operacji , zż

Lek. Zbigniew Ĺťurawski

Szanowny Panie - zdecydowanie proponowałbym usunięcie plytki. Jest ona traktowana przez organizm, jako ciało obce - w przypadku jakichkolwiek spadków odporności organizm reaguje odzrzutem - z wszystkimi niebezpiecznymi konsekwencjami.
Pozdrawiam serdecznie, Wojciech Kawiorski, specjalista chirurg.