Wielopoziomowa dyskopatia i torbiel oponowa

Pytanie do Lekarza Onkologa Z powodu wielopoziomowej dyskopatii odc C i L zalecono MR w który potwierdził zmiany oraz wykazał torbiel oponową poziom S2 w kanale kręgowym torbiel oponowa 1,5 cm. Pytanie, czy jest to zmiana łagodna ? I czy podany wymiar w opisie jest duża ta torbiel ?

Każda torbiel w tym obszarze jest istotna i należy ją kontrolować. 1,5 cm to stosunkowo duży rozmiar. Prawdopodobnie był kiedyś uraz. Proszę o kontakt z lekarzem. Pozdrawiam, Paweł Czarnocki