Wielopoziomowa dyskopatia piersiowa po MR kręgosłupa piersiowego

Wynik badania: MR KRĘGOSŁUP PIERSIOWY: "W obrębie rdzenia kręgowego na poziomie trzonów TH4-TH6 ogniska podwyższonego sygnału w obrazach T2 zal - artefakty? ogniska demielinizacji?". Co to oznacza ? Wniosek po MR: Wielopoziomowa dyskopatia piersiowa. Czy jest to coś poważnego?

Witam,
wielopoziomowa dyskopatia jest źródłem dolegliwości bólowych. Niestety dolegliwości te wymagają leczenia zachowawczego - fizjoterapia, ćwiczenia fizyczne na basenie pod okiem fizjoterapeuty.

Należy wyjaśnić co to za zmiana w obrębie rdzenia szyjnego.

W obrębie kręgosłupa znajduje się wiele struktur anatomicznych, które mogą być źródłem dolegliwości.
Aby postawić właściwe rozpoznanie niezbędna jest znajomość charakteru dolegliwości, objawów towarzyszących, czynników prowokujących i wielu innych danych.
W każdym przypadku najważniejsze jest określenie zależności objawów klinicznych ze zmianami stwierdzanymi w wykonanym badaniu.
W celu postawienia diagnozy i ustalenia dalszego postępowania i niezbędny jest wywiad i badanie przedmiotowe, które w tym wypadku powinien przeprowadzić neurolog, ortopeda.
Leczenie schorzeń kręgosłupa jest najczęściej długotrwałym i złożonym procesem. Może ono obejmować farmakoterapię, zabieg termolezji, blokadę terapeutyczna, znieczulenie zewnatrzoponowe. Zabiegi te służą zmniejszeniu dolegliwości bólowych i umożliwieniu intensywnej rehabilitacji. Rehabilitacja może być wspomagana zabiegami akupunktury lub TENS .
Najczęściej podstawą leczenia jest odpowiednio dobrana i systematyczna rehabilitacja.
W rzadkich przypadkach może okazać się, że wskazane jest leczenie operacyjne.