Wielopoziomowe zmiany zwyrodnieniowo-dyskopatyczne w wyniku MR

POMOCY MR Badanie uwidoczniło spłycenie fizjologicznej lordozy szyjnej. Wielopoziomowe zmiany zwyrodnieniowi-dyskopatyczne Szeroko łukową wypuklinę centralną struktur krążka C4/C5. Światło kanału 10x18. Zwężenie dolnych części otworów międzykręgowych. Szeroko łukową wypuklinę centralno-lewoboczną struktur krążka C5/C6. Zwężenie dolnych części otworów międzykręgowych zwłaszcza po lewej. Torbiele około korzeniowe Cechy odwodnienia krążka międzykręgowego z obniżeniem wysokości krążka C4/C5.

Badanie MRI jest jedynie badaniem dodatkowym wykonanym z konkretnego powodu i jak każde badanie ma ograniczoną wartość diagnostyczną.
Niezbędna jest znajomość charakteru objawów, objawów towarzyszących, czynników prowokujących i wielu innych danych.
W każdym przypadku najważniejsze jest określenie zależności objawów klinicznych ze zmianami stwierdzanymi w wykonanym badaniu.
W celu postawienia diagnozy i ustalenia dalszego postępowania niezbędny jest wywiad i badanie przedmiotowe, które w tym wypadku powinien przeprowadzić neurolog, ortopeda lub neurochirurg.